Nieuwe parkeervoorzieningen Jozef De Voghtplein

Gepubliceerd op vrijdag 10 januari 2025 14.37 u.
De parking aan het Jozef De Voghtplein is een centraal gelegen centrumparking, een ideale uitvalsbasis om de nabijgelegen handelszaken en het centrum op te zoeken. Om deze nog toegankelijker en gebruiksvriendelijker te maken, werden onlangs enkele wijzigingen doorgevoerd.

Proefopstelling: geen plaats voor lichte vracht en campers

Op de parking geldt sinds november '24 een proefopstelling waarin lichte vrachtwagens, campers en vrachtwagens niet langer welkom zijn. Dit wordt aangeduid met verkeersbord E9b, dat aangeeft dat enkel motorfietsen, personenwagens, voertuigen voor dubbel gebruik en minibussen mogen parkeren. Het zonebord geldt voor de gehele parking. Na afloop van de proefperiode volgt een evaluatie.

Specifieke parkeerplaatsen voor ouders en minder mobiele personen

Daarnaast heeft de gemeente twee nieuwe parkeerplaatsen ingericht voor extra comfort.

  • Ouders met jonge kinderen: Er is een bredere parkeerplaats voorzien om veilig en comfortabel uit te kunnen stappen, bijvoorbeeld bij het uitnemen van een buggy of kinderzitje.
  • Bredere parkeerplaats voor elektrisch laden: Een aangepaste parkeerplaats met laadmogelijkheid biedt minder mobiele personen extra comfort tijdens het opladen van de elektrische wagen.